UA RU EN
Фізико-технічний інститут
Кафедра Прикладної фізики
<Головна Кафедра Навчання Наука Форум Download Новини Мапа>
Розділи

Про лабораторію

Співробітники

Мета та основна концепцiя дiяльностi

Наукові теми

Лабораторiя методiв реєстрацiї оптичної iнформацiї проводить науковi дослiдження за темами:

  • Розробка нового поколiння екологiчно чистих реверсивних електрофотографiчних i електрографiчних матерiалiв з термопластичним проявленням для оперативної реєстрацiї iнформацiї в аналоговiй, числовiй та голографiчнiй формi, а також для обробки та представлення iнформацiї в реальному часi.
  • Створення дiагностичних систем теплового неруйнуючого контролю, а також нового поколiння теплових приймачiв (пiроприймачiв, пiроматриць) для використання в системах екологiчного монiторингу, виявлення об'єктiв теплового й хiмiчного забруднення, проведення ефективного контролю енергозбереження на промислових пiдприємствах, об'єктiв енергетичного комплексу, контролю втрат у тепломережах в комунальному господарствi, виявлення аварiйних ситуацiй в металургiї, на транспортi.
  • Аналiз i комп'ютерна обробка тепловiзiйних зображень з метою полiпшення їх сприймання й пiдвищення ефективностi процесу виявлення необхiдної iнформацiї про об'єкт дослiдження.

Тепловізійний комплекс, розроблений спеціалістами лабораторіїПриклади термограм перемикача, силового кабелю, людини та ділянки прокатного стану (найбільш нагріті місця виділені білим та жовтим кольором)
Співробітниками лабораторії захищені 1 докторська та 6 кандидатських дисертацій, а також 20 дипломних проектів спеціалістів. За останні 10 років співробітники лабораторії приймали участь у виконанні робіт згідно з планами наукових досліджень в рамках науково-дослідних робіт за державними програмами Міністерства освіти і науки України, координаційного плану “Національна термографія – розробка апаратурної бази та методик її застосування”, програми “Розробка науково-методичних основ системи прогнозування генетичного ризику впровадження нових технологій та забруднення навколишнього середовища “Граніт””, а також згідно науково-технічних програм і проектів Фонду фундаментальних досліджень та Міжнародної науково-технічної програми “Нанофізика та наноелектроніка” .
В лабораторії розроблений дослідний зразок неохолоджуваного тепловізору ТНУ-2, який дозволяє виявляти приховані витоки тепла у промислових та житлових будівлях, на теплотрасах; накопичення рідини та порожнини під бетонними покриттями, підземні осередки горіння торфу та т.і., а також проводити спостереження видалених тепловипромінюючих об’єктів (в тому числі й рухомих) на фоні природних полів; пошук з повітря людей у відкритому морі й горах, у диму та завалах.
Тепловізор забезпечує візуальне спостереження на екрані відеооглядового пристрою зображень теплових полів у реальному масштабі часу або режимі накопичення. В приладі використовується пристрій накопичення на 32 кадри з виводом на ПЕОМ.

Основні технічні характеристики тепловізору ТНУ-2:

Робочий спектральний діапазон8-14 мкм
Мінімальна виявлювальна різниця температур:
- в режимі панорамування0.2°С
- в режимі модуляції теплового потоку с частотою 25 ГЦ0.25°С
Маса камери3.5 кг
Живлення приладу:
- від мережі через блок живлення220/12 В - 50 Гц
- від автономного акумулятора12 В/4 А·ч


Розроблені в лабораторії зразки тепловізійної апаратури та програмного забезпечення використовуються для виявлення дефектних компонентів електронної техніки і прогнозування термінів її експлуатації. На наступних зображеннях наведені тепловізійні зображення мікросхем, працюючих під навантаженням, які дозволяють виявити місця з аномальними ділянками.
Приклади роботи приладу:

Переклад
Статус:виконан
Перевірка:виконана
Останнє оновлення
25.08.2009 : 02.11
Версія 1 β